Personel medyczny, który miał bliski kontakt z osobą podejrzaną lub chorą na koronawirusa ZABEZPIECZONY W ŚRODKI OCHRONY INDYIDUALNEJ nie jest poddawany żadnym procedurom izolacyjnym. Oczywiście, do zakażenia może dojść w przypadku nieumiejętnego zdejmowania odzieży ochronnej, dlatego bardzo ważne jest przeszkolenie personelu, udostępnienie schematu ściągania odzieży ochronnej. Jeśli wszystko wykonuje się poprawnie ryzyko zakażenia jest niewielkie, dlatego zawsze należy się obserwować pod kątem wystąpienia niepokojących objawów.
Personel medyczny, który miał bliski kontakt z osobą podejrzaną lub chorą na koronawirusa BEZ ZABEZPIECZENIA W ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ NIE jest uważany za zakażony, jeżeli czuje się dobrze i nie ma objawów choroby. Jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniły infekcję na inne osoby, jednak zaleca się wówczas:
Kwarantannę można skrócić w przypadku, gdy wyniki testów na obecność koronawirusa u osoby podejrzanej o zakażenie wyszły negatywne (a z którą osoba poddana kwarantannie miała kontakt). Decyzję o skróceniu kwarantanny podejmuje właściwy państwowy powiatowy inspektor sanitarny.